Xinxin Polska
 
Home Transport Zastosowania Technologia Regulamin Status Kontakt  
 
 Home  
  w koszyku nic nie ma
 Produkty  
 magnesy neodymowe
  magnesy walcowe
  magnesy płytkowe
  magnesy pierścieniowe
 uchwyty magnetyczne
  uchwyty do poszukiwań
  uchwyty z gwintem wewn.
  uchwyty z gwintem zewn.
  uchwyty stożkowe
  uchwyty gumowe gw. wewn.
  uchwyty gumowe gw. zewn.
  uchwyty do identyfikatorów
  uchwyty do tablic
  uchwyty na złom
  uchwyty na noże
  belki magnetyczne
  wałki magnetyczne
  chwytaki magnetyczne
  akcesoria do uchwytów
 zabawki magnetyczne
  seria Xlink
  seria XMAG2
 gadżety magnetyczne
  śpiewające magnesy
  lewitony magnetyczne
  rzutki magnetyczne
  NeoCube
 magnetyzery Turbomag®
  seria XT-4 woda i piece CO
  seria XT-5 tylko do diesela
  seria XT-6 benzyna i LPG
 dokumenty
 Discovery Channel


opineo   
  Bezpieczne użytkowanie magnesów neodymowych

Xinxin PolskaZ uwagi na fakt, iż oferowane przez nas magnesy neodymowe należą do niezwykle silnych, zarówno w celu uniknięcia kontuzji (części ciała - np. palce - znajdujące się pomiędzy przyciągającymi się magnesami mogą ulec przycięciu/zgnieceniu) jak i uszkodzenia samych magnesów, należy posługiwać się nimi ostrożnie. Magnesy neodymowe ze względu na swą twardość i kruchość są wyjątkowo trudne w obróbce maszynowej dlatego w trakcie pracy z nimi niezbędne jest zabezpieczenie oczu odpowiednimi okularami ochronnymi bowiem w momencie rozkruszenia ostre, drobne fragmenty magnesów mogą zostać "wystrzelone" z dużą prędkością praktycznie w każdym kierunku. Ponadto warto pamiętać iż magnesy pękają lub obłupują się nawet w wypadku niekontrolowanego, gwałtownego zderzenia wywołanego przyciąganiem.

Silne pole magnetyczne może zakłócić działanie rozruszników serca lub podobnych urządzeń medycznych dlatego magnesy neodymowe pod żadnym pozorem nie mogą znajdować się w ich pobliżu. Ich pole może uszkodzić też nośniki magnetyczne takie jak m.in.: dyskietki komputerowe, dyski twarde, karty kredytowe, identyfikatory z paskiem magnetycznym, kasety video i audio. Potencjalnie na uszkodzenia narażone są także odbiorniki telewizyjne, odtwarzacze (magnetowidy, magnetofony itp.), monitory komputerowe, mierniki i inne urządzenia pomiarowe.

Pamiętaj! Magnesy to nie zabawki - są potencjalnie niebezpieczne!

Pamiętaj! Nigdy nie umieszczaj magnesów neodymowych w pobliżu wspomnianych nośników i urządzeń!

Magnesy neodymowe (poza wykorzystywanymi w specjalnie zaprojektowanych i odpowiednio opisanych zabawkach) należy przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci, gdyż te ostatnie mogą połknąć, zakrztusić się drobnymi magnesami a oczywiście nie należy ich połykać ani w inny sposób umieszczać wewnątrz ciała.
Magnesów neodymowych nie należy spalać - w trakcie palenia emitują toksyczne substancje lotne.
Magnesy neodymowe tracą swoje własności magnetyczne w temperaturze powyżej 80° C (175° F) jeśli wykonane są z materiału o niskiej permanencji tzw. zwykły N.

Magnesy neodymowe dostarczą Ci wiele satysfakcji jednak pamiętaj, że jak każde narzędzie należy traktować je odpowiednią ostrożnością.
   Copyright ® xinxin polska 2004 - 2019 Home |  zasady bezpieczeństwa |   Google+